Правила перевезення тварин всередині країни та через кордон

Плануєте поїздки Україною або за Рубіж не забувайте про своїх домашніх улюблених вихованців. Якщо ви збираєтеся в далеку дорогу, але не можете залишити коханого собаку або кота на піклування сусідам, готуйтеся ґрунтовніше.

Транспортування тварин дозволено у будь-якому разі, але є низка умов, правил і норм, які потрібно буде слідувати. Не кажучи вже про постійну увагу до переляканого вихованця.

Правила перевозки животных. Компания Днепр-Море.

А може, ваш пухнастий товариш любить все нове?

Тоді все набагато легше, залишилося лише оформити ряд документів. Давайте розбиратися, як знизити стрес і зробити все правильно.

Перш за все, перед поїздкою, слід ознайомитися з законодавчими постановами. Існують правила, встановлені Кабінетом міністрів, а також ряд законів кожної окремої держави.

Правила транспортування чітко вказують низку причин, коли тварини не можна перевозити в громадському транспорті будь-якого роду :

  • хворих тварин, які відчувають біль від пересування;
  • тварини із серйозними пораненнями;
  • цуценят і кошенят до 56 днів без супроводу матері;
  • вагітних тварин протягом останніх тижнів вагітності.

Окрім цього, законодавство будь-якої країни вимагає від господарів домашніх тварин наявність ветеринарних документів. Йдеться про міжнародний ветеринарний сертифікат та ветеринарне свідоцтво, а також ветеринарно-санітарний паспорт.

Для оформлення документів слід звернутися до ветеринарної клініки. З тваринами буде проведена робота – огляд, дегельмінтизація, при потребі зроблять ряд щеплень від сказу та інфекцій. Після огляду та можливих аналізів у паспорт будуть внесені всі необхідні дані. У випадку, якщо ви з тварини відправляєтеся в одну з країн Європейського Союзу, ви повинні чіпувати свого вихованця. Вживлення чіпа з кодом даних – вже звичне, хоч і не поширене явище в Україні. Але без внесення тварини до електронної бази даних вас не пропустять через кордон.

Тому краще витратити трохи часу, оформити всю необхідну документацію і переконатися в здоров’ї свого вихованця. Це не тільки спростить процес переходу кордону, але й надалі додасть впевненості в безпеці вашого тварини.

Ветеринарна довідка для перевезення тварин – це обов’язковий документ для будь-яких поїздок з домашнім улюбленцем.

Основні пункти внутрішніх правил компанії “Дніпро-море”.

  • Ви зможете взяти з собою вихованця, дотримуючись певних правил громадського порядку;
  • ваш вихованець повинен бути в спеціалізованому контейнері, сумці, рюкзаку;
  • на перевезеного тварини мають бути відповідні ветеринарні документи та намордник;
  • вся матеріальна та моральна відповідальність за поведінку тварини, псування їм салону автомобіля або чужих речей повністю лягати на власника цієї тварини. При казусах, що сталися, власник тварини зобов’язаний оплатити всі витрати пов’язані з усуненням цих недоліків (хімчистка сидінь, миття салону, ремонт обшивки салону).

Саме собою, що перевезення тварин – це стрес. Як для самого пасажира, так і для його вихованця. Будьте уважні в оформленні документів і слідкуйте за своїм тварини:

За 5-6 годин до відправлення переставайте давати улюбленцеві їжу, за 10-11 годин обмежте питво. І більше приділяйте вихованцю увагу в дорозі, так як подібна зміна обстановки та постійний потік звуків, запахів та людей обов’язково буде шоковим фактором. Особливо для кімнатних котиків та невеликих домашніх собачок.[/tds_council]

При уважному відношенні до вихованця та дотриманні правил перевізника перевезення тварин за кордон або просто в сусіднє місто пройде легко і без проблем.

Часті питання щодо перевезення

Які документи потрібні для перевезення тварин?
Загальний список необхідних документів для вивозу або ввезення собак, котів, тхорів, птиці, екзотичних тварин за кордон:
1. Електронна ідентифікація.
Імплантований під шкіру тварини мікрочіп повинен відповідати стандартам SO11784, SO11785.
Ідентифікація чітким тавруванням (тільки до 2011 року), після цього єдиним прийнятним способом ідентифікації є мікрочіп.
2. Ветеринарний паспорт міжнародного зразка (фото тварини, якщо її вік досяг 1 року).
3. Вакцинація проти сказу.
Лікар ветеринарної медицини робить відмітку у ветеринарному паспорті (назва вакцини, підпис, печатка, дата) після перевірки ідентифікації тварини. Термін дії вакцинації залежить від використаної вакцини і не може перевищувати 1 рік. Вакцинація повинна бути проведена тварині у віці від 3 місяців і не більше ніж за 1 місяць до виїзду. Особа, яка бажає провезти з собою тварину віком до 3 місяців має перед цим дізнатися у країні в’їзду, чи дозволяє вона в’їзд тварини без вакцинації.
3.1 Комплексна вакцинація проти інфекційних захворювань собак, тхорів, кішок.
4. Форма 1 ВЕТ, 1 ВЕТ (СНД), ветеринарний сертифікат. Форма видається Державною службою ветеринарної медицини не раніше, ніж за 3 дні до виїзду тварини за кордон, сертифікат видається Службою державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті протягом 10 днів.
5. Довідка про аналіз крові на титрування антитіл до вірусу сказу. Довідку необхідно отримати між 4 і 12 місяцем після вакцинації проти сказу. Вивчення взятої на аналіз крові повинно проводитися в акредитованій лабораторії, а вміст нейтралізуючих антитіл повинен становити не менше ніж 0,5 МО / мл.
6. Дегельмінтизація і інсектоакарицидна обробка тварини, засвідчені відміткою лікаря ветеринарної медицини у ветеринарному паспорті. Ці процедури повинні бути зроблені додатково між 48 і 24 годинами до від’їзду.
7. Довідка про те, що тварина не представляє племінної цінності.
8. Ліцензований контейнер для транспортування тварини, який надійно закривається.
9. Сертифікат імпорту.

Як перевозяться тварини в багажному відсіку?
При перевезенні тварин в багажному відсіку застосовуються стандарти Міжнародного товариства авіаперевізників (IATA).
Для перевезення тварини необхідно використовувати контейнер, який відповідає таким параметрам:
• Розмір повинен дозволяти тварині стояти на повний зріст, вільно повертатися навколо своєї осі і лежати з витягнутими лапами.
• Контейнер повинен бути цілим, без тріщин і пошкоджень.
• Клітку можна легко транспортувати і переміщати.
• Контейнер вентилюється мінімум з трьох сторін.
• В одному контейнері можна перевозити максимум 2 тварин одного виду, до 14 кг кожне.
Стандартні розміри клітин відповідно до стандартів IATA:
IATA1 (48х32х31см);
IATA2 (55х36х35см);
IATA3 (61х40х38см);
IATA4 (71х51х50см);
IATA5 (79х58х60см);
IATA6 (92х64х64см);
IATA7 (104х75х73см).
Детальна інформація по телефону або у месенджері.

Наші контактні телефони:

Обсуждение закрыто.